چگونه پلاتو بازی کنیم

چگونه پلاتو بازی کنیم

در این مقاله سعی داریم به چگونه پلاتو بازی کنیم؟ (آموزش تنضیمات بازی، آموزش پیدا کردن افراد، رفتن به روم‌های بازی، معرفی بازی‌ها و چگونه بازی کردن آن‌ها) بپردازیم.

پلاتو یا همان افلاطون یک بازی موبایلی آنلاین است که می‌توان گفت این بازی یکی از پرطرفدار ترین بازی‌های آنلاین بشمار می‌رود، زیرا توانسته چهل بازی مختلف را برای همه‌ی سلیقه‌ها به خود اختصاص دهد.

صفحه اصلی(خانه):

افلاطون

در صفحه اصلی یا همان به اصطلاح صفحه خانه شما بخش‌های مختلفی مانند اطلاع رسان بازی (Plato Bot)، اخبار پلاتو (Plato News) و همچنین شما هر بازی که به تازگی انجام داده باشید و به پایان رسانده باشید در این صفحه نشان داده می‌شود. در سمت راست این صفحه شما می‌توانید به دوستان خود اضافه کنید. شما هر پیام و بازی که با دوستان خود یا در گروه‌ها می‌کنید در این صفحه نمایش داده می‌شود.در بخش بالای صفحه بخش تورنومنت‌ها وجود دارد که در ادامه درمورد آن بیشتر سخن می‌گوییم.

پروفایل و تنضیمات:

برای دسترسی به پروفایل و تنظیمات بازی باید به صفحه اصلی برویم و روی پروفایل خود بزنیم.

افلاطون

 

در این صفحه می‌توانیم پروفایل، نام کاربری، بنر و بیوگرافی خود را تغییر دهیم. این صفحه تعداد دوستان، برد‌ها، تعداد سکه‌ها‌، آیتم‌های بازی و سن شما در پلاتو را نیز نشان می‌دهد. در پایین صفحه به ترتیب مرحله‌ها و تعداد پیروزی‌ها بازی‌ها طبقه بندی شده‌اند که می‌توانید سطح خود را در هر بازی بسنجید.

چگونه پلاتو بازی کنیم

تنضیمات اصلی:

زمانی شما وارد پروفایل خود می‌شوید در سمت چپ بالا علامت چرخ دنده می‌بینید که شما را به تنضیمات اصلی بازی میبرد. در این صفحه گزینه‌های مختلفی مانند:

1- ثبت نام حساب: شما با این گزینه می‌توانید با حساب گوگل خود در بازی ثبت نام کنید و به شکلی همیشه بازی خود را ذخیره نگه داربد.

2- با اکانت موجود وارد شوید: زمانی که شما روی پلاتو اکانت ثبت کرده باشید می‌توانید با وارد کردن ایمیل و رمز عبور خود بازی خود را برگردانید.

3- حریم خصوصی:مانند موبایل این بازی هم حریم خصوصی دارد که اطلاعاتی مانند مخفی کرد پروفایل در درخواست دوستی، فیلتر کلمات، نمایش آنلاینی دوستان، خروج از کلیه دستگاه‌ها، حذف حساب کاربری، کاربران مسدود شده و شرایط استفاده از خدمات است.

4- اعلان‌ها:شما می‌توانید اعلان‌های ارسالی از سوی بازی را بی‌صدا و مسدود کنید.

5- زبان: می‌توان پلاتو را به 18 زبان دنیا نیز درآورد.

6- تم‌ها:این بازی شامل تم‌های گوناگونی است که می‌توانیم از آن استفاده کنیم.

7- بازی‌های تمام صفحه:نمایش بازی‌های که صفحه بازتری نصب به بازی‌های دیگر دارند.

8- درباره پلاتو: در این بخش راهنمای بازی، نظردهی، گزارش مشگل و صفحه پلاتو در توییتر و اینستاگرام قرار دارد.

روم‌ها:

در گزینه‌های پایین صفحه با ورود به گزینه وسط وارد روم‌های چت و بازی می‌‌‌‌شوید، این روم‌های مختلف داری صفحه چت و بازی هستند که می‌توانید در این بخش مانند یک پیام رسان با دیگران ارتباط برقرار کنید. روم‌های فارسی زبان که می‌توان از آن‌ها نام برد (خالی بستن 1 تا 5 و کرم ریختن 1 تا 3) هستند.

افراد:

در جدول پایین این بخش با شکل دو آدمک نشان داده شده است. این بخش دو قسمت دوستان وگروه‌ها است.

دوستان:

شامل لیست کامل دوستان شماست و همچنین می‌توانید با  رفتن به گزینه مثبت به دیگران درخواست دوستی بدهید.

گروه‌ها:

شامل لیست کامل گروه‌هایی که در آن عضو هستید است و همچنین می‌توانید با رفتن به گزینه مثبت گروه جدید بسازید و دوستان خود را در آن عضو کنید.

فروشگاه:

افلاطون

 

این بازی مانند خیلی از بازی‌های دیگر فروشگاه دارد که می‌توانید بازی خود را ارتقاع دهید. در بخش فروشگاه پلاتو می‌توانید تم‌های اختصاصی برای بازی، بنر‌ها، تم چت‌ها، کلاه و قاب برای پروفایل و نشان‌ها برای خود خریداری کنید یا به دیگران هدیه بدهید.

در ادامه مقاله به اینکه چگونه پلاتو بازی کنیم می‌پردازیم و همه‌ 35 بازی پلاتو را آموزش می‌دهیم.

چگونه پلاتو بازی کنیم؟

بازی‌ها:

در گزینه‌های پایین صفحه اصلی زمانی که روی گزینه مهره شطرنج بروید ‌می‌توانید بازی‌های آنلاین مختلفی را با سرتاسر دنیا بازی کنید که در ادامه با این بازی‌ها آشنا می‌شویم. برای شرکت کردن در هر‌بازی دو گزینه بازی سریع و ایجاد بازی وجود دارد.

1-  Pool (بیلیارد):

پلاتو

یکی از پرطرفدار ترین بازی‌های پلاتو بیلیارد است. شما می‌توانید این بازی را به صورت چهار نفره و با نه توپ نیز بازی کنید. این بازی به این است که شما باید با جهت دادن به چوب خود قدرت ضربه زدن به توپ سفید هفت توپی را که در سمت راست تصویر به شما نشان می‌دهد را به وارد حفره‌های زمین بازی کنید و در اخر هرکس توپ سیاه رنگ را زود‌تر بزند برنده است.

2-  Table Soccer (فوتبال روی میز):

فوتبال پلاتو

فوتبال روی میز یکی از هیجان‌انگیز‌‌ترین بازی‌های پلاتو است. این بازی را می‌توانید به صورت چهار نفره نیز انجام دهید. شما باید همانند یک فوتبال واقعی با کشید مهره‌های خود به عقب و جهت دادن به آن‌ها پاس کاری کنید و به حریف خود گل بزنید.

Ocho -4 :

پلاتو

یکی از محبوب ترین بازی‌های کارتی در دنیا اوچو است. این بازی به صورتی است که شما باید سعی کنید کارت‌های داخل دست خود را خالی کنید به صورتی باید متناسب با کارتی که وسط است یا عدد و یا رنگ آن شبیه به آن باشد تا بتوانید دست خود را خالی کنید هچنین میان این کارت‌های عدد و رنگی کارت‌هایی وجود دارد که می‌توانید با آن مانع از برد حریف خود شوید این بازی جذاب را می‌توان به صورت دو نفره، سه نفره، چهار نفره، شش نفره و گروهی بازی کرد.

4- Ludo (منچ):

یک بازی قدیمی و نوستالژی است که همه با آن خاطره داریم. در پلاتو می‌توان این بازی را به صورت تیمی دو به دو نیز بازی کنید.

5- Bowling(بولینگ):

بولینگ افلاطون

یک بازی هیجان انگیز است که طرفدار‌های بسیاری دارد. در این بازی شما باید سعی کنید توپ را به طرف موانع سفید حرکت دهید  هر چقدر بتوانید این موانع را بیشتر بزنید امتیاز بیشتری کسب می‌کنید. این بازی می‌توانید به صورت دو نفره و چهار نفره با دوستان خود بازی کنید.

6- Mini Golf(گلف):

گلف

یک بازی است که نیاز به تمرکز زیادی دارد. شما در این بازی باید سعی کنید با عقب کشیدن توپ آن را به حفره داخل زمین هدایت کنید. این بازی را می‌توان به صورت دو نفره، سه نفره و چهار نفره انجام دهید.

7- Match Monsters(بازی هیولا‌‎ها):

پلاتو

این بازی مشابه بازی پرطرفدار کندی کراش است. شما‌ باید در این بازی سعی کنید الماس‌های موجود را که شبیه به هم هستند سه تا سه تا کنار هم قرار دهیم این کار باعث می‌شود تا کارکتر شما انرژی بگیرد.

8- Skeeball(اسکی توپ):

افلاطون

این یک بازی است که شاید آن را در شهر بازی انجام داده باشید. در این بازی باید سعی کنید توپ‌هایی که در اختیار دارید روی سطح سر دهید تا در سبد‌های که قرار دارند بیندازید در این بازی باید سعی کنید توپ‌ها را در سبد‌هایی که امتیاز بیشتری دارند بیندازیم.

9-  Werewolf(گرگینه):

یک بازی مشابه با بازی مافیاست. دراین بازی باید شخصیت‌‌‌‌‌های منفی مانند گرگینه را با مشورت کردن با دیگران پیدا کنیم تا شهر را نجات بدهیم شخصیت‌های منفی هم سعی می‌کنند  تا در مدت زمانی که شب می‌شود شهروندان را از بازی خارج کنند.

10-  Darts(دارت):

دارت

دارت بازی که همه با آن اشنایی داریم و می‌توانیم آن را در پلاتو به صورت دو نفره بازی کرد.

11- Dominoes(دومینو):

این بازی فکری و جذاب به صورتی است که شما باید مهره‌هایی که عددهای مختلفی در آن‌ها قرار دارد را به صورتی کنار مهره حریف خود قرار دهیم که عدد روی مهره با یکی از اعداد دو جهت مهره حرف یکسان باشد در اخر کسی برنده است که زودتر مهره‌های درون دست خود را خالی کند.

12-  Bankroll(مونوپولی):

شما در این بازی نقش یک تاجر را دارید که باید در سرتاسر دنیا زمین خریداری کنید. شما باید سعی کنید با تاس انداختن و به جلو حرکت کردن زمین‌های پیش روی خود را با موجودی پولی داریم که داریم خریداری کنیم و از حرفایی که روی بخش خریداری شده ما می‌ایند عوراض دریافت کنید شما‌ می‌توانید زمین‌های خریداری شده خود را با دیگران تبادل کنید، در پایان هرکسی که  پولش از همه بیشتر باشد برنده است.

13- Bounce(جهش):

این بازی بسیار هیجان انگیز به طوری است که شما باید لمس کردن‌های پیاپی صفحه توپ خود را حرکت دهید و به بالا ببرد باید از موانع پیش روی خود بگذرید و هرکس که زودتر به خط پایان برسد برنده است.

14- Chess(شطرنج):

پلاتو

بازی شطرنج از محبوب ترین بازی‌های فکری شمار می‌آید که همه با آن آشنایی داریم.

15- Plox:

یک بازی نوستالژی و سرگرم کننده است. در این بازی باید سعی کنید مکعب‌های که از بالا به صفحه شما اضافه می‌شوند را طوری روی هم قرار دهید که رنگ‎‌های یک شکل روی هم قرار گیرند و ناپدید شوند. شما ‌می‌توانید این بازی را دو تا چهار نفره نیز انجام دهید.

16- Sea Battle(نبرد دریایی):

یکی از بازی‌های پر‌مخاطب پلاتو نبرد دریایی است. در این بازی دو نفره شما باید به حالتی کشتی‌های جنگی خود را در زمین پخش کنید که حرف شما سخت بتواند آن‌ها را بزند و همچینن باید سعی کنید کشتی‌های حریف خود را پیدا کنید و آن‌ها را بزنید.

17- Checkrs:

چگونه پلاتو بازی کنیم

هدف این بازی بستن راه حریف با مهره‌ها و خارج کردن آن از بازی است.

18- Basketball(بسکتبال):

پلاتو

از معروف ترین و زیبا ترین بازی‌های پلاتو است، این بازی به صورت پنالتی است و شما باید سعی کنید توپ را به داخل سبد بیندازید. این بازی را می‌توان به صورت دو تا چهار نفره بازی کرد.

19- Archery(تیر اندازی):

پلاتو

این بازی ورزشی و جذاب به صورت دو نفره انجام می‌شود. برای کشیدن کمان خود باید دست خود را روی صفحه نمایش نگه دارید با دیدن جهت باد به کمان خود جهت دهید.

20- DiceParty:

جزو یکی از شانس محور ترین بازی‌های پلاتو است. در این بازی شما پنج بار تاس میریزد تا سیزده ترکیب مختلف را جور کنید هر ترکیب امتیاز مخصوص خود را دارد در پایان هرکس امتیاز بیشتری داشته باشد برنده است.

21- in a Row (دوز):

افلاطون

دوز هم از بازی‌های نوستالژی روی پلاتو است که البته با کمی تغیرات همراه شده است.

22- Draw Togethre:

یک بازی نقاشی رقابتی است، شما باید سعی کنید چیزی را که به شما می‌گوید را روی صفحه سفید بکشید، شکل باید طوری باشد که حریف حدس بزند شکل مورد نظر چیست.

23- Minesweepers :

چگونه پلاتو بازی کنیم

شاید این بازی را قبلا در کامپیوتر خود بازی کرده باشید. این بازی به صورتی است که یکی از خانه‌های روی زمین بازی را انتخاب می‌کنید حال بستگی به شانس شما دارد آن منطقه منفجر شود یا نه اگر منفجر نشود و درست انتخاب کرده باشید امتیاز کسب می‌کنید.

24- Cribbage:

این بازی کارتی جذاب به طوری است که شما باید سعی کنید کارتی شبیه به کارت حرف خود بیاورید با توجه به عدد کارت مشابه نشان شما در بالای صفحه به حرکت در می‌آید و هر کسی که زودتر بتواند نشان خود را به خط پایان برساند برنده است.

25- Bingo(دبرنا):

یکی دیگر از بازی‌های نوستالژی و دسته جمعی در پلاتو دبرنا است. این بازی به طوری است که باید عددهایی که روی گوی‌های بالای صفحه نشان داده می‌شود را اگر که در میان اعداد خود داریم علامت بزنیم در پایان هرکسی زود تر بتواند تمام اعداد خود را پر کند به اصطلاح بینگو می‌‌شود.این بازی می‌توانید دو تا پازده نفره انجام دهید.

26- Backgammon(تخته نرد):

پلاتو

یک بازی بسیار پرطرفدار و زیبا است که همه‌ی ایرانیان با آن آشنایی دارند.

27- Cup Pong(لیوان پنگ):

افلاطون

در این بازی باید سعی کنید توپ‌‌های پینگ پنگی که دارید را داخل لیوان‌ها پرتاب کنید، هرکدام از این لیوان‌ها یک امتیاز دارد در پایان هرکس که امتیاز بیشتری کسب کند برنده است.

28- Conquest:

یک بازی استراتژیکی و مهیج است. در این بازی باید سعی کنید به قلمرو‌های دشمن حمله کنید و آن‌ها را تصرف کنید و در عین حال باید قلمرو خود را نیز تقویت کنیم. در آخر کسی که تنها یه قلمرو داشته باشد بازنده است.

29- Go Fish:

در این بازی مهیج و کارتی باید بتوانیم که از یک کارت چهارتا جمع کنیم وبرای این کار با گرفتن کارت از حریف خود کمک بگیریم.

30- Dots & Boxes(نقطه بازی):

پلاتو

یکی دیگر از بازی‌های نوستالژی و جذاب پلاتو نقطه بازی است. برای اینکه بتوانیم در این بازی پیروز شویم باید در نوبت خود خط‌ها را طوری قرار دهیم که بتوانیم یک مربع با چهار ضلع از خط‌های خودمان ایجاد کنیم تا امتیاز کسب کنید.

31- Island:

این بازی هم مانند بازی گرگینه شباهت زیادی به بازی مافیا دارد دراین بازی شما یک تیم هستید که در جزیره ای گیر افتادید و باید برای زنده ماند روزی یک نفر را قربانی کنید، در این بازی برخلاف بازی مافیا می‌توانید به صورت نامحسوس بدون اینکه کسی را که انتخاب کردید بفهمد از بازی خارج کنید.

32- Old Zombie:

یکی دیگر از بازی‌های کارتی جذاب پلاتو است، در این بازی چهار نفره فقط یک نفر شکست میخورد. شما باید برای پیروز شدن با گرفتن کارت از بازیکن کنار دسته خود کارت‌هایی که جفتن هستند را بیندازید و دست خود را خالی کنید در میان این کارت‌ها یک کارت زامبی نیز وجود دارد که در پایان در دسته هرکسی که باشد بازنده است.

33- Bullshit:

این بازی کارتی مشابه با بازی بلوف با پاسور است، برای برنده شدن در این بازی باید کارت‌های دست خود را خالی کنید و شما می‌توانید برای خلاص شدن از دست کارت‌ها بلوف بزنید مثلا به دروغ بگویید که چهار کارتی که به زمین انداختید دو هستد و بقیه بازیکنان می‌توانند دست شما را بخوانند.

34- Reversi:

چگونه پلاتو بازی کنیم

این بازی از فکری ترین بازی‌های پلاتو است، در شروع این بازی چهار مهره سفید و سیاه قرار دارند شما باید توجه به رنگ مهره خود طوری آن را قرار دهید که از جهات عمودی و افقی با دیگر مهره‌ی شما در یک راستا باشد این کار باعث می‌شود که مهره‌هایی که بین آن‌ها قرار دارند را مال خود کنید و در آخر که زمین پر از مهره شده است کسی برنده است که مهره‌ی بیشتری دارد.

35- Baloot:

این بازی شباهت زیادی به بازی حکم پاسور دارد با این تفاوت که فقط می‌توان آن را چهار نفره بازی کرد و تعداد ورق‌ها در دستمان کمتر است.

قابلیت ویس چت:

این قابلیت به تازگی در پلاتو اضافه شده است شما می‌توانید در گروه‌ها و روم‌هایی که شرکت می‌کنید داخل آن با دیگران ارتباط برقرار کنید و دوستان تازه‌ای پیدا کنید.

چند نکته درباره‌ی تورنومنت‌ها:

دراین تورنومت‌ها می‌توانید جوایز گوناگونی کسب کنید و بازی خود را ارتقاع دهید.

این تورنومنت‌ها بیشتر با عید‌ها و مناسبت‌های میلادی به موجود می‌آیند.

برای شرکت در هر تورنومنت باید حداقل پنجاه سکه بدهید.

اگر اهل بازی‌های موبایلی هستید می‌توانید مقاله فیفا موبایل را نیز دنبال کنید.

اگر سوال یا نظری در ارتباط با بازی پلاتو دارید با ما به اشتراک بگذارید.