آموزش تصویری تغییر هوم پیج در گوگل کروم

آموزش تصویری تغییر هوم پیج در گوگل کروم

همان طور که می دانید گوگل کروم اخیرا به یکی از بهترین و پر طرفدارترین مرورگرها تبدیل شده و حتما شما هم تا کنون بارها برای جستجو در گوگل و یا وارد شدن به سایت های موردنظرتان از این مرورگر استفاده کرده اید. اما تنظیم هوم پیج در گوگل کروم نکته مهمی است که می توانید با تغییر آن، استفاده بهتری از مرورگر خود داشته باشید.
تغییر صفحه اصلی گوگل کروم باعث می شود با هر بار باز کردن مرورگر گوگل کروم، سریعتر به وب سایت هایی که مورد علاقه شما بوده و یا برایتان مفید است، دسترسی داشته باشید. در ابتدا یک لیست از محبوب ترین سایت هایی را که برای صفحه اصلی یا هوم پیج مرورگر مناسب است، ارائه می دهیم و شما می توانید با استفاده از آموزشی که در انتهای این صفحه قرار دارد، صفحه اصلی گوگل کروم خود را تغییر دهید.

همچنین می توانید با مطالعه مقاله بهترین افزونه های گوگل کروم قابلیت های زیادی به مرورگر خود اضافه کنید.

بهترین هوم پیج در گوگل کروم

1- گوگل یا سایر موتورهای جستجو

به طور پیشفرض هوم پیج در مرورگر کروم و سایر مرورگرهای وابسته به کمپانی گوگل، موتورجستجوی گوگل است. اما شما می توانید سایر موتورهای جستجو مثل یاهو، بینگ و… را نیز برای صفحه اصلی مرورگرتان تنظیم کنید. به این ترتیب با هر بار وارد شدن به مرورگر می توانید در موتور جستجوی مورد علاقه خود، به جستجو بپردازید.

2- سایت های مربوط به شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی و سایت های رسانه ای مانند یوتیوب، فیس بوک، توئیتر و… سایت های مناسبی جهت تنظیم صفحه اصلی در گوگل کروم می باشند. چرا که شما می توانید به راحتی و تنها با باز کردن مرورگرتان به شبکه اجتماعی مورد نظر وارد شوید.

3- جیمیل یا سایر سرویس های ایمیل

سرویس های ایمیل از پر کاربردترین ابزار اینترنت هستند. اگر شما هم از کاربران ایمیل هستید و نیاز دارید روزانه چند مرتبه ایمیل خود را چک کرده و یا برای دیگران ایمیل ارسال کنید، پیشنهاد می کنم سرویس ایمیل مورد نظر خود را در هوم پیج گوگل کروم تنظیم کنید.

4- سایت های خبری در هوم پیج گوگل کروم

اگراز آن دست افرادی هستید که اطلاع از خبرهای جدید برای شما از اهمیت زیادی برخوردار است، می توانید یکی از سایت های خبری را به عنوان هوم پیج گوگل تنظیم نمایید. قطعا برای شما لذت بخش خواهد بود که با باز کردن مرورگر گوگل کروم، جدیدترین خبرها را مشاهده نمایید.

5- سایت های سفارشی

بسیاری از سایت ها وجود دارند که به شما این امکان را می دهنده که صفحه اصلی مرورگر خود را سفارشی کنید. این سایت ها، تعدادی سایت محبوب را به صورت پیش فرض در اختیار شما قرار می دهند و شما می توانید با تغییر آن ها، صفحات محبوبتان را در هوم پیج قرار دهید.
سه سایت kadaza، 444 و protopage این امکان را در اختیار شما قرار می دهند.

تغییر هوم پیج در گوگل کروم

اما برای اینکه بتوانید به صفحات مورد علاقه خود تنها با باز کردن گوگل کروم دسترسی داشته باشید، باید هوم پیج مرورگرتان را تغییر دهید. برای این کار کافی است مراحل زیر را دنبال نمایید.

1- بر روی منو (…) کلیک کرده و از لیست باز شده گزینه Setting را انتخاب نمایید.

تغییر هوم پیج در گوگل کروم

 

2- صفحه را به پایین اسکرول کرده و در قسمت On Startup گزینه Open A Specific Page Or Set Of Pages را انتخاب نمایید.

تنظیم هوم پیج در گوگل کروم

 

3- آدرس صفحه یا صفحاتی که به عنوان هوم پیج شما تنظیم شده اند، در این قسمت مشاهده خواهید کرد. (شما می توانید چند وب سایت را در هوم پیج قرار دهید تا آن ها به صورت مجموعه ای از تب ها در صفحه اصلی شما قرار گیرند.)

4- در همین قسمت گزینه Add A New Page امکان وارد کردن آدرس وب سایت را به صورت دستی به شما می دهد و گزینه Use Current Page همه تب های باز در مرورگر را به هوم پیج اضافه می کند.

هوم پیج در گوگل کروم5- برای حذف یا ویرایش صفحاتی که از قبل در این قسمت تنظیم کرده اید، بر روی سه نقطه کنار URL کلیک کرده و اقدامات لازم را انجام دهید.

هوم پیج در گوگل کرومتوجه کنید که تنظیم هوم پیج در گوگل کروم تنها در نسخه ویندوز امکان پذیر است.