10 ترفندهای جستجو در گوگل را باید بدانید

ترفندهای جستجو در گوگل

گوگل قدرتمندترین موتور جستجوی جهان شناخته می شود. این موتور جستجو، همواره در حال اضافه کردن امکانات و قابلیت های جدید است تا کاربران با جستجو در آن سرگرم شده و لذت ببرند. آشنایی با ترفندهای جستجو در گوگل می تواند به شما کمک کند، یک جستجوی موفق داشته باشید و یا در زمان های مختلف توسط آن سرگرم شوید. برای اینکه با امکانات مختلفی که گوگل در اختیار کاربران قرار داده، آشنا شوید، با ما در این مطلب همراه باشید.

ترفندهای جستجو در گوگل

1- بازی Solitaire

اگر نیاز به یک سرگرمی ساده داشتید می توانید با جستجوی کلمه “Solitaire” در گوگل، بازی محبوب Solitaire را انجام دهید و از آن لذت ببرید.

ترفندهای جستجو در گوگل

مقاله پیشنهادی : مشاهده آفلاین صفحات وب با 5 روش ساده

 

2- ماشین حساب گوگل

در نوار آدرس مرورگتان می توانید به محاسبات ریاضی بپردازید و به سرعت جواب آن را از گوگل دریافت نمایید. تصویر زیر نشان دهنده این روش ساده است.

ترفندهای جستجو در گوگل

 

اما اگر نیاز به یک ماشین حساب کامل دارید تا محاسبات خود را توسط آن انجام دهید. پس از مرحله بالا، کلید Enter را فشار دهید تا یک ماشین حساب کامل را مشاهده نمایید و به راحتی تمام محاسبات خود را با آن انجام دهید.

ترفندهای جستجو در گوگل

3-رسم نمودار ریاضی

همانطور که گفته شد می توانید از آدرس باز گوگل برای انجام محاسبات ریاضی استفاده کنید. اما پیشنهاد می کنم کارهای پیچیده متر مانند رسم نمودارهای ریاضی را نیز به آن بسپارید. عبارت مورد نظرتان را وارد کرده و نمودار آن را مشاهده نمایید.

ترفندهای جستجو در گوگل

 

4- ساعت دقیق نقاط مختلف جهان

اگر می خواهید ساعت دقیق را در هر لحظه از زمان و در هر نقطه از زمان بدانید کافی است عبارت ” … Time ” را در گوگل جستجو، به جای نام شهر یا کشور مورد نظر را وارد کرده و ساعت دقیق آن نقطه را مشاهده نمایید.

ترفندهای جستجو در گوگل

 

5- جستجوی جاذبه های محلی

یکی از ترفندهای جستجو در گوگل ، جستجو و یافتن جاذبه های محلی هر شهر یا کشور است. اگر قصد مسافرت دارید و می خواهید قبل از آغاز سفر، از مکان های دیدنی مقصدتان مطلع شوید، به جای جستجو در سایت های مختلف، کافی است عبار “… Attractions” را جستجو کرده و به جای … نام شهر یا کشور موردنظرتان را یادداشت نمایید. در این صورت لیستی از جاذبه های گردشگری آن محل برای شما نمایش داده می شود.

ترفندهای جستجو در گوگل

 

مقاله پیشنهادی : آموزش بالا بردن سرعت گوگل کروم در اندروید و ویندوز

6-  جستجوی اطلاعات هواشناسی

برای اینکه از آب و هوای دقیق هر منطقه در هر لحظه مطلع شوید، می توانید از جستجو در گوگل استفاده کنید. کافی است عبارت ” … weather “ را در گوگل سرچ کرده و مانند دو مورد قبل به جای … نام منطقه مورد نظر خود را وارد کنید. در تصویر زیر آب و هوای تهران جستجو شده است.

ترفندهای جستجو در گوگل

7- تایمر آنلاین

اگر نیاز به یک تایمر دارید، کافی است در گوگل عبارت “set timer” را وارد کرده و در صفحه باز شده، زمان مورد نظرتان را وارد نمایید. در تب کنار تایمر، STOPWATCH یا کرنومتر برای استفاده آماده است.

ترفندهای جستجو در گوگل

 

8- جستجو در یک وب سایت خاص

اگر می خواهید در یک وب سایت خاص کلمه یا عبارتی را جستجو کنید که موتور جستجوی گوگل تنها نتایج مربوط به آن صفحه را در صفحه نتایج جستجو به شما نشان دهد، باید ابتدا site:websitename.com را در نوار آدرس وارد کرده و سپس کلمه مورد نظرتان را در ادامه به آن اضافه کنید. به عنوان مثال جستجوی

 site:behiranpc.com google chrome

تمام صفحات وب سایت بهیران که شامل عبارت google Chrome می باشد را به شما نشان می دهد.

 

9- تبدیل اعداد به حروف

خواندن ارقام طولانی به انگلیسی برای اغلب افراد دشوار است. به عنوان مثال شاید برای خواندن  رقم 145022222 نیاز به زمان زیادی داشته باشید. اما می توانید با وارد کردن عبارت “145022222 = English” در نوار آدرس مرورگرتان، نمایش حروف آن را دریافت نمایید.

ترفندهای جستجو در گوگل

10- دسترسی به آدرس آی پی دستگاه

اگر می خواهید آدرس آی پی دستگاهی که مشغول کار با آن هستید را بدانید، راه های مختلفی وجود دارد، اما بهترین و ساده ترین راه، استفاده از موتور جستجوی گوگل است. برای این کار عبارت “IP address” را با استفاده از همان دستگاه در گوگل سرچ کنید.

در اینجا 10 مورد از ترفندهای جستجو در گوگل را مشاهده کردیم. شما چه ترفندهای دیگری می شناسید که باید به این لیست اضافه شود؟ آن ها را در قسمت نظرات بین کرده تا به این مطلب اضافه شود.