دلیل قطع شدن اینترنت چیست ؟ 7 ترفند رفع مشکل قطع شدن مودم

دلیل قطع شدن اینترنت

دلیل قطع شدن اینترنت چیست و چگونه می توان این مشکل را حل کرد؟ قطع شدن اینترنت و مودم از مشکلات ناخوشایندی است که همه ما تجربه کرده ایم. اگر چه کامپیوترها می توانند کارهای آفلاین زیادی انجام دهند، اما قطع شدن اینترنت، شما را بسیار محدود می کند. دسترسی به بازی های آنلاین، دانلود فیلم، دسترسی به شبکه های اجتماعی مختلف، امکان انجام پروژه های درسی و کاری و بسیاری از کارهای دیگر، تنها با قطع شدن اینترنت، به مشکل خواهد خورد.

برای پیدا کردن دلیل قطع شدن اینترنت ، باید موارد زیادی را بررسی نمایید. در ابتدا یک وب سایت را بر روی مرورگرتان باز کرده و در هر مرحله آن با رفرش کردن آن، بررسی کنید که آیا مشکل حل شده است یا خیر!

دلیل قطع شدن اینترنت مودم

1- مطمئن شوید مشکل از مودم است!

گاهی ممکن است فکر کنید اینترنت قطع شده است، اما مشکل از وب سایت، نرم افزار و یا شبکه اجتماعی مورد نظر شما است. بنابراین در قدم اول با مراجعه به وب سایتی دیگر، مطمئن شوید مشکل از اینترنت و مودم شما است. به عنوان مثال اگر نمی توانید وارد توئیتر شوید، چند سایت دیگر را امتحان کنید.

2- دستگاه ها را خاموش و روشن کنید!

گاهی اوقات با یک راه اندازی مجدد ، مشکلات قطعی اینترنت رفع می شود. بنابراین تجهیزات شبکه را یک بار خاموش کرده و بعد از چند دقیقه مجددا روشن نمایید. با این کار اگر یک قطعی موقت وجود داشته باشد، رفع خواهد شد.

3- اتصال پورت ها را بررسی کنید!

برای اتصال دستگاه های مختلف به اینترنت، مودم شما باید به شبکه متصل باشد. اغلب مودم ها با استفاده از کابل شبکه و پورت Lan به اسپلیتر مودم متصل شده و از طرفی کابل تلفن نیز به اسپلیتر متصل می شود. بنابراین اگر با مشکل قطع شدن اینترنت مواجه شدید، بهتر است بررسی کنید که هر کابل را به پورت مربوطه متصل کرده اید یا خیر!

 

4- سلامت کابل ها را بررسی کنید!

آیا از کابل های سالم و با کیفیت استفاده می کنید؟ کابل های پاره شده، پوسیده و بی کیفیت را می توان یک دلیل قطع شدن اینترنت مودم معرفی کرد. پس از بررسی کابل، اگر در کابل ها خرابی مشاهده کردید، بهتر است کابل شبکه جدید با طول و کیفیت مناسب خریداری نمایید. امکان خرید انواع کابل های شبکه با کیفیت بالا و قیمت مناسب از فروشگاه اینترنتی بهیران وجود دارد که با چند کلیک ساده می توانید سفارش خود را ثبت نمایید.

رفع مشکل قطع شدن مودم

5- از سلامت اسپلیتر مودم مطمئن شوید!

پیش از این درباره اسپلیتر مودم و خرید آن صحبت کرده ایم و می دانید که هنگام اتصال همزمان گوشی تلفن و مودم به خط تلفن به یک مودم اسپلیتر نیاز دارید. بنابراین اگر مودم خود را به اسپلیتر متصل کرده اید، باید از سالم بودن آن اطمینان حاصل کنید کافی است مودم را به صورت مستقیم و بدون استفاده از اسپلیتر، متصل کنید. اگر اینترنت متصل شد، به معنی خراب بودن اسپلیتر است.

6- با سرویس دهنده اینترنت تماس بگیرید

گاهی ممکن است دلیل قطع شدن اینترنت مودم، مشکلی از طرف سرویس دهنده باشد. بنابراین با یک تماس به شرکت سرویس دهنده اینترنت، می توانید مشکل را اعلام کرده و از آن ها برای رفع مشکل راهنمایی بخواهید.

برای اینکه دلیل قطع شدن اینترنت خانگی خود را بدانید، می توانید از خاموش یا روشن بودن چراغ های مودم نیز کمک بگیرید. اگر چراغ اینترنت مودم خاموش است و چرا DSL آن روشن است، به این معنی است که مشکل از مودم شما است.

شما نیز تجربیات خود را از قطع شدن اینترنت مودم و راه حل های پیشنهادی برای حل این مشکل را در همین صفحه در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید.