4 برنامه کیو آر کد خوان اندروید | کیو آر کد خوان آنلاین

کیو آر کد خوان آنلاین

بهترین برنامه کیو آر کد خوان اندروید کدام است؟ در مطالب قبلی درباره کاربردها ، مزایا و چگونگی ساخت کیو آر کد توضیح دادیم. QR Code یک صفحه مربع شکل سیاه و سفید است که ممکن است شامل یک لینک از وب سایت، یک عکس و یا هرچیز دیگری باشد. ممکن است این مربع کوچک و پرکاربرد را بر روی تابلوهای تبلیغاتی شهر، ایستگاه های مترو و… دیده باشید. گاهی بر روی مجلات یا کتاب ها، یک کیوآرکد برای دانلود نرم افزار یا فایل مربوط وجود دارد که باید آن را اسکن کنید. همچنین ممکن است بر روی برخی کیسه های خرید و… یک کیو آر کد شامل لینک پروفایل فروشنده در شبکه های اجتماعی باشید.

در هر صورت برای دسترسی به اطلاعات مخفی شده در QR Code نیاز دارید آن را اسکن کنید. این کار توسط کیو آر کد خوان انجام می شود. با وجود انواع مختلف موبایل، شما می توانید در هر زمان یک QR Code را اسکن نمایید. کافی است یک برنامه کیو آر کد خوان اندروید دانلود و بر روی موبایل خود نصب کنید.

بهترین برنامه کیو آر کد خوان اندروید

QR Droid

می توان QR Droid را یکی از بهترین برنامه های اسکن کیو آر کد، معرفی کرد. چرا که می توان در این برنامه اندروید برای هر نوع اطلاعاتی که در کیو آر کد وجود دارد، رفتار متفاوتی تعریف کرد. مثلا درباره کیو آر کدهای حاوی لینک، رفتار پیش فرض این برنامه، باز کردن لینک و ورود مستقیم به آن است. از آنجا که ممکن است برخی لینک ها یا صفحات کیوآرکد، به موبایل شما آُیب وارد کند، بهتر است عملکرد این برنامه را به صورت دلخواه در تنظیمات تغییر دهید.

برنامه کیو آر کد خوان آنلاین

Kaspersky’s QR code reader and scanner

کسپرسکی یکی از برنامه های اندروید است که امکان اسکن انواع کیو آر کد را برای شما فراهم می کند. یکی از برنامه هایی است که امنیت موبایل شما را تضمین می کند. به این صورت که تمامی لینک ها و فایل های موجود در کیو آر کد را بررسی کرده و هریک از آن ها که مخرب است را شناسایی می کند.

مزیت دیگر این برنامه کیو آر کد خوان اندروید ، این است که تاریخچه اسکن کدها را ذخیره می کند، تا بتوانید مجدد به آن ها دسترسی داشته باشید. این برنامه در دو نسخه اندروید و IOS طراحی و تولید شده و در هر دو فروشگاه گوگل پلی و اپ استور موجود می باشد.

qr code خوان اندروید

Lightning QR code reader

Lightning QR code reader سرعت بالایی در اسکن کیوآرکد دارد. این برنامه کیو آر کد خوان اندروید، به چراغ قوه مجهز است و به همین جهت در تاریکی هم می تواند یک گزینه مناسب برای اسکن باشد. این برنامه به صورت رایگان در گوگل پلی وجود دارد و با قرار گرفتن مربع کیو آر کد در مرکز دوربین این برنامه، به سرعت اسکن می شود.

نرم افزار کیو آر کد خوان

BACHA Soft QR reader

BACHA Soft QR reader یک برنامه با امتیاز عالی در گوگل کروم است که علاوه بر اسکن کیو آر کد، امکان ساخت آن را نیز برای شما فراهم می کند. بنابراین بدون نیاز به هیچ آموزشی می توانید یک کیو آر کد بسازید و دیتای مورد نظر خود را در آن وارد کنید. این کار به صورت آفلاین انجام می شود. همچنین تاریخچه کیوآرکدهای ساخته شده در برنامه ذخیره شده و قابلیت جستجو در آن ها نیز وجود دارد.

کیو آر کد خوان

کیو آر کد خوان آنلاین

اگر نمی خواهید برای اسکن یک کیو آرکد، برنامه نصب کنید؛ می توانید از سرویس های آنلاین برای این کار استفاده کنید. به این ترتیب که وارد وب سایت های اسکن QR Code شده و آن را به عنوان کیو آر کد خوان به کار برید.

یک نمونه قدرتمند برای اسکن کیو آر کد سایت webqr است. دیگر وب سایت کیو آر کد خوان که می توانید از آن برای اسکن آنلاین استفاده کنید، وب سایت qrstuff است. اگر استفاده زیادی از کیو آر کدها ندارید، بهتر است به جای نصب برنامه کیو آر کد خوان اندروید، از کیو آر کد خوان آنلاین استفاده کنید. به این ترتیب بدون داشتن برنامه ای اضافه در گوشی موبایل و یا اشغال ظرفیت حافظه موبایلتان، می توانید کیو آر کدها را اسکن کنید.

البته در موبایل هایی با نسخه های اخیر اندروید و ios ، برنامه اسکن کیو آر کد به صورت پیشفرض در موبایل وجود دارد و نیازی به نصب برنامه یا استفاده از سرویس های آنلاین ندارید. اما اگر یک موبایل قدیمی دارید و یا برنامه پیش فرض موبایل، قابلیت های مورد نظر شما را ندارد، می توانید از برنامه های معرفی شده در این نرم افزار کمک بگیرید.

شما چه برنامه ای برای اسکن QR Code نصب کرده اید؟ آیا تا کنون به اسکن این مربع های کوچک و سیاه و سفید، نیاز پیدا کرده اید؟ تجربه ها و نظرات خود را در همین صفحه به اشتراک بگذارید.