آموزش پوشه بندی کانال ها در تلگرام

آموزش پوشه بندی کانال ها در تلگرام

در این مقاله قصد داریم به آموزش پوشه بندی کانال ها در تلگرام بپردازیم. این قابلیلت یعنی پوشه بندی چت ها و کانال ها و گروه ها، در نسخه 6.0 تلگرام عرضه شده است. پس قبل از انجام هر کاری نیاز دارید تلگرام خود را بروز رسانی کرده و آخرین نسخه آن را دریافت کنید. اما چرا نیاز به آموزش پوشه بندی کانال ها در تلگرام دارید؟

تلگرام یک مسنجر قدرتمند بوده که کاربران زیادی در ایران دارد. در این پیام رسان می توانید با دوستان خود چت کنید، گروه های دوستانه و کاری تشکیل دهید و در کانال های مورد نیازتان عضو شوید. همچنین تلگرام دارای ربات های کاربردی بسیاری می باشد که با استفاده از آن ها می توانید فیلم دانلود کنید، عکس های خود را ادیت کنید و حتی استیکر های مخصوص به خود را بسازید. برای استفاده از ربات استیکر ساز تلگرام می توانید به مقاله نحوه ساخت استیکر در تلگرام با گوشی در سایت بهیران مراجعه کرده و در 10 مرحله ساده با هر عکسی از خودتان و یا برندتان استیکر های شخصی بسازید.

با این حساب در صفحه نخست تلگرام شما تعداد زیادی چت، گروه، کانال و ربات وجود خواهد داشت. اگر از میان آن ها بخواهید به دنبال یک گروه بگردید و یا وارد صفحه چت شخصی خود با دوستتان شوید باید از میان تمامی این موارد گزینه مرود نظر خود را بیابید. اما اگر آن ها را به دسته های کوچکتری مطابق سلیقه و نیاز خودتان تبدیل کنید پیدا کردن موردی خاص برای شما بسیار آسان تر خواهد شد. اینجاست که آموزش پوشه بندی کانال ها در تلگرام به کمک شما می آید.

آموزش پوشه بندی کانال ها در تلگرام

1- پس از به روز رسانی تلگرام خود، از بخش سه خطی که در بالای صفحه می بینید وارد تنظیمات (Setting) شوید.

قابلیت پوشه بندی در تلگرام

2- در ادامه برای آموزش پوشه بندی کانال ها در تلگرام باید پوشه ها یا Folders را باز کنید.

طریقه پوشه بندی در تلگرام

3- در این بخش اگر از قبل پوشه بندی داشته باشید می توانید مشاهده کرده و همچنین می توانید با ضربه بر روی Create New Folder پوشه جدید خود را اضافه کنید. در برخی از موارد این بخش دارای دو دسته پیش فرض می باشد. دسته پیام های خصوصی و خوانده نشده ها از جمله آن ها می باشد.

پوشه بندی تلگرام در اندروید

4- در این بخش می توانید برای پوشه جدید خود اسم انتخاب کرده و چت هایی را که می خواهید به آن اضافه کرده و یا حذف کنید.

پوشه بندی گروه ها در تلگرام

5- در ادامه با وارد شدن به بخش Add Chats می توانید بنا به سلیقه و نیاز خود پوشه بندی را ایجاد نمایید. می توانید تمام کانال های تلگرام خود را در یک دسته بندی قرار دهید. به همین ترتیب گروه ها، چت ها، ربات ها و حتی ترکیبی از این ها می تواند در یک دسته قرار گیرد. همچنین با جستجوی نام مخاطبان خود می توانید آن ها در دسته بندی مورد نظرتان اضافه نمایید. این دسته ها به صورت پیش فرض برای شما وجود دارند که کار شما را برای آموزش پوشه بندی کانال ها در تلگرام و همچنین گروه ها و … راحت می کند.

  • Contacts: با انتخاب این مورد تمامی مخاطبان شما در دسته بندی قرار خواهند گرفت.
  • Non Contacts: این گزینه شامل افرادی می شود که با آن ها چت کرده اید اما شماره شان را ذخیره نکرده اید.
  • Groups: شامل تمامی گروه هایی است که شما در آن ها عضو هستید.
  • Channels: کانال هایی را که شما در آن ها عضو شده اید را در یک دسته قرار خواهد داد.
  • Bots: اگر از ربات هایی استفاده می کنید می توانید با انتخاب این گزینه تمامی آن ها را در یک دسته قرار دهید.

پوشه بندی تلگرام دسکتاپ

6- در نهایت شما می توانید دسته بندی های ایجاد شده را به صورت تب های مختلف با همان نام هایی انتخاب کرده اید در صفحه نخست تلگرام مشاهده کنید. با انتخاب هر مورد چت ها و کانال و گروه های فیلتر شده و مطابق تنظیمات اعمال شده توسط شما نمایش داده خواهد شد.

به طور کلی شما می توانید 10 دسته بندی برای خود ایجاد کنید. همچنین تعداد چت هایی که در یک دسته بندی قرار می گرد نمی تواند بیشتر از 100 عدد باشد. با ایجاد این دسته بندی روی تلگرام خود می توانید آن را در همه دستگاه هایی که با همان اکانت وارد شده اید مشاهده نمایید. این آموزش پوشه بندی کانال ها در تلگرام بر روی تمامی نسخه ها از جمله اندروید و آیفون و دسکتاپ و حتی نسخه وب یکسان می باشد.