معرفی 10 برنامه کنترل تلویزیون با گوشی اندروید

برنامه کنترل تلویزیون با گوشی اندروید

کنترل تلویزیون با گوشی اندروید یکی از بهترین روش هایی است که از آن می توانید در شرایط عدم دسترسی به کنترل تلویزیون استفاده نمایید. با استفاده از این روش دیگر نیاز به خرید کنترل و یا تعمیر آن وجود ندارد و بدون صرف هزینه می توانید تلویزیون خود را از راه دور کنترل کنید. از این برنامه ها می توانید علاوه بر تلویزیون، سایر دستگاه های هوشمند خود را نیز کنترل کنید. اپلیکیشن های کنترل تلویزیون با گوشی اندروید با استفاده از روش های مختلفی مثل وای فای، مادون قرمز و بلوتوث این کار را انجام می دهند.

به این ترتیب می توانید تلویزیون خود را از راه دور کنترل کنید. اما اگر می خواهید صفحه موبایل خود را عیناً روی تلویزیون مشاهده کنید به مقاله انواع روش اتصال گوشی به تلویزیون مراجعه نمایید.

برنامه های کنترل تلویزیون با گوشی اندروید

1- Smart IR Remote

با استفاده از این اپلیکیشن می توانید تلویزیون، ستاپ باکس و سایر پخش کننده های خود را از راه دور و با استفاده از مادون قرمز کنترل کنید. این برنامه کلید هایی در اختیار شما قرار می دهد که با استفاده از آن ها می توانید صدای تلویزون را کم و زیاد کرده، کانال خود عوض کنید و حتی وارد منوی تنظیمات شوید.

 

کنترل تلویزیون سامسونگ با گوشی

 

2- Remote Control for All TV

با استفاده از این برنامه از طریق وای فای می توانید به کنترل تلویزیون خود بپردازید. به این ترتیب فرقی نمی کند که برند تلویزیون شما چیست، تنها مجهز بودن آن به شبکه وایرلس کافی می باشد.

 

کنترل تلویزیون دوو با موبایل اندروید

3- Any Mote

Any Mote از بسیاری از دستگاه های دیجیتالی پشتیبانی می کند. این برنامه با استفاده از وای فای به کنترل دستگاه ها می پردازد. شما می توانید برای این ریموت کنترل برنامه هایی پیش فرض طراحی کنید که بتوانید با استفاده از یک حرکت چندین عمل دلخواه شما را انجام دهد.

 

کنترل تلویزیون با موبایل اندروید

 

4- peel

با استفاده از این برنامه کنترل تلویزیون با گوشی اندروید و از طریق وای فای یا اینفررد (مادون قرمز) انجام می گیرد. با استفاده از این برنامه علاوه بر تلویزیون می توانید اسپلیتر، هیتر و کولر های خود را نیز از راه دور کنترل کنید.

 

کنترل تلویزیون با مادون قرمز

 

5- Unified Remote

تمرکز این برنامه بر روی PC ها می باشد و می توانید با استفاده از بلوتوث و وای فای به کنترل رایانه خود بپردازید. این اپلیکیشن قابل استفاده برای کامپیوتر های با سیستم عامل ویندوز، مک و لینوکس می باشد. با استفاده از این اپ کیبورد، ماوس، کنترل صدا و … را در کامپیوتر و لپ تاپ خود خواهید داشت. نصب و استفاده از این برنامه بسیار ساده می باشد. تم های مختلف آن محیط کاربری را جذاب تر می کند. شما حتی می توانید با استفاده از فرمان های صوتی دستورات مختلفی را اعمال کنید.

 

کنترل تلویزیون بدون مادون قرمز

 

6- Twinone

Twinone برای گوشی هایی که دارای فرستنده اینفررد می باشند طراحی شده است. این نرم افزار رایگان بوده اما برای استفاده از آن باید تبلیغات ببینید. امکانات پیشرفته آن و واسط گرافیکی ساده باعث شده تا جزو بهترین برنامه کنترل تلویزیون با گوشی اندروید باشد.

 

کنترل تلویزیون با بلوتوث

 

7- SURE

اگر می خواهید قابلیت کنترل تلویزیون خود را هم از طریق وای وای و هم از طریق مادون قرمز داشته باشید، SURE گزینه مناسبی می باشد. با استفاده از این نرم افزار می توانید محتوای دلخواه خود را نیز به تلویزیون انتقال دهید. علاوه بر این با استفاده از کنترل صوتی می توانید خانه ای هوشمند داشته باشید. می توان گفت که SURE یک اپ همه فن حریف می باشد.

 

کنترل تلویزیون با وای فای گوشی

 

8- Google Home

این برنامه با استفاده از شبکه اینترنت وای فای و از طریق برنامه های Google Home و Google Chromecast به کنترل تلویزیون شما می پردازد. این برنامه رایگان بوده و دارای محیطی امن برای استفاده کاربران می باشد.

 

کنترل تلویزیون با گوشی

 

9- Roku

Roku از دیگر برنامه های کنترل تلویزیون با گوشی اندروید می باشد. با استفاده از این برنامه نگران خرابی کنترل تلویزیون خود نخواهید بود و می توانید کانال ها را جابجا کرده و تنظیمات منو را تغییر دهید. این برنامه علاوه بر اندروید قابل نصب بر روی آیفون نیز می باشد.

 

برنامه کنترل تلویزیون با گوشی آیفون

 

10- Android TV Remote Control

Android TV Remote Control نیز یکی دیگر از پلیکیشن های گوگل برای کنترل تلویزیون با گوشی اندروید می باشد. با استفاده از آن می توانید علاوه بر وای فای از طریق بلوتوث نیز به کنترل تلویزیون خود بپردازید.

ساخت کنترل تلویزیون با گوشی