6 روش حذف آهنگ پیشواز ایرانسل ، همراه اول و رایتل

روش حذف آهنگ پیشواز ایرانسل ، همراه اول و رایتل

روش حذف آهنگ پیشواز ایرانسل به چه صورت می باشد؟  چطور می توانیم آهنگ پیشواز خط ایرانسل خود را غیر فعال کنیم؟

آهنگ پیشواز قابلیتی است که مشترکین ایرانسل با فعال سازی آن می توانند بوق انتظار تماس های ورودی را به آهنگ مورد علاقه خود تغییر دهند. این سرویس برای مشترکین همراه اول و رایتل نیز با نام های آوای انتظار و راینواز وجود دارد. هزینه فعال سازی آن ها حدوداً 300 تومان در ماه است و در پایان دوره به صورت خودکار تمدید خواهد شد. این هزینه برای کاربرانی که خط دائمی دارد روی قبض آن ها افزوده خواهد شد و از شارژ کاربرانی که خط اعتباری دارند کسر می شود.

مشاهده شده است که آهنگ پیشواز برای بسیاری از مشترکین اپراتور های مختلف به صورت خودکار فعال می شود. اما اگر بعد از فعال سازی این سرویس ها به هر دلیلی نیاز به غیر فعال کردن آن داشتید باید مطابق انواع روش حذف آهنگ پیشواز ایرانسل ، همراه اول و رایتل که در ادامه توضیح خواهیم داد، عمل کنید.

مقاله پیشنهادی: چطور با رمز پویا کار کنیم؟ نحوه فعالسازی رمز پویا برای تمامی بانک ها

روش حذف آهنگ پیشواز ایرانسل

1- از طریق پیامک

– برای حذف پیشواز باید کد آهنگ پیشواز فعال روی خط خود را داشته باشید. در شرایطی که این کد را ندارید با شماره گیری #۲*۷۷۷* پس از چند دقیقه پیامی حاوی کد پیشواز فعال خود دریافت خواهید کرد. پس از دریافت این کد مطابق روشی که در ادامه توضیح داده می شود عمل کرده و آن را غیر فعال کنید.

روش حذف آهنگ پیشواز ایرانسل از طریق پیامک به این صورت می باشد که باید عبارت HZ را به همراه کد، تایپ کرده و به شماره 7575 ارسال نمایید. دقت داشته باشید که اعداد موجود در کد آهنگ پیشواز را باید انگلیسی تایپ کنید همچنین بین HZ و کد فاصله نگذارید.

غیر فعال کردن پیشواز ایرانسل

برای انصراف از تمامی پیشواز های فعال خود می توانید عبارت ENS را به همین شماره یعنی 7575 ارسال کنید. به این ترتیب اگر چند پیشواز مختلف دارید به طور کلی حذف شده و این سرویس برای شما غیر فعال خواهد شد.

– از طریق پیامک، روش حذف آهنگ پیشواز ایرانسل دیگری نیز وجود دارد که با استفاده از آن می توانید نسبت به غیر فعال کردن این سرویس اقدام نمایید. برای اینکار کد پیشواز خود را در ادامه ی 77100 نوشته و یک پیامک خالی به این شماره ارسال نمایید.

روش حذف آهنگ پیشواز ایرانسل از طریق پیامک

2- از طریق کد USSD

روش حذف آهنگ پیشواز ایرانسل از طریق USSD فقط با داشتن کد آهنگ امکان پذیر می باشد. برای اینکار می بایست دستور ok # کد پیشواز *5*777* را شماره گیری نمایید. به این صورت پیشوز شما لغو شده و از این پس با در تماس های ورودی شما، بوق انتظار شنیده خواهد شد.

روش حذف آوای انتظار همراه اول

روش حذف آوای انتظار همراه اول

1- از طریق پیامک

روش حذف آهنگ پیشواز ایرانسل و همراه اول تقریباً مشابه هم می باشد. کاربران همراه اول برای اینکه بتوانند آوای انتظار خود را از طریق پیامک غیر فعال کنند، باید عدد 5 را به شماره 8989 ارسال نمایند.

2- از طریق کد USSD

با شماره گیری کد دستوری #223*10* می توانید آوای انتظار همراه اول خود را به طور کلی غیر فعال نمایید.

غیر فعال کردن آوای انتظار همراه اول از طریق کد USSD

3- از طریق تلفن گویا

برای اینکه آوای انتظار خود را از طریق تلفن گویا حذف کنید، باید 8889 را شماره گیری نمایید. تماس با این شماره رایگان است و هزینه ای برای شما ندارد. سپس به ترتیب مراحل زیر را انجام دهید تا حذف آوای انتظار همراه اول شما با موفقیت انجام گردد.

  • انتخاب شماره 2 – منوی سرویس های ویژه
  • انتخاب شماره 2 – دریافت سرویس ها
  • انتخاب شماره 2 -منوی غیر فعال سازی سرویس
  • انتخاب شماره 2 – غیر فعال سازی آوای انتظار

روش حذف راینواز رایتل

روش حذف سرویس راینواز از طریق ارسال پیامک می باشد. برای اینکار عبارت OFF RBT را به شماره 2020 پیامک کنید، به این ترتیب سرویس شما غیر فعال خواهد شد.

غیر فعال کردن راینواز رایتل