مخفی کردن برنامه ها در سامسونگ بدون نیاز به برنامه

مخفی کردن برنامه ها در سامسونگ بدون نیاز به برنامه

مخفی کردن برنامه ها در سامسونگ از چه روشی انجام می شود ؟ تا مدتی پیش ، برای مخفی سازی برنامه ها ، باید موبایل خود را روت می کردید و یا از مخفی کننده برنامه اندروید استفاده می کردید؛ اما مدتی است این قابلیت به صورت پیشفرض بر روی موبایل های اندروید وجود دارد و بدون نیاز به نصب اپلیکیشن یا روت گوشی انجام پذیر می باشد.

اگر می خواهید برنامه های موبایل خود را پنهان کنید تا از دسترسی دیگران به آن ها جلوگیری کنید، از روش ساده ای که در اینجا بیان شده استفاده نمایید.

مخفی کردن برنامه ها در سامسونگ

برای مخفی سازی برنامه ها در موبایل های سامسونگ ، چند مرحله زیر را انجام دهید:

– بر روی قسمتی از فضای خالی صفحه ضربه بزنید و چند ثانیه نگه دارید.

– در پایین صفحه، تنظیمات صفحه اصلی یا Home screen settings را انتخاب کنید.

– صفحه باز شده را به پایین اسکرول کنید و بر روی Hide App ضربه بزنید.

– برنامه هایی که قصد پنهان کردن آن ها را دارید، انتخاب کنید.

– پس از انتخاب تمام برنامه های مورد نظر بر روی Done یا Apply ضربه بزنید.

مخفی کردن برنامه ها در سامسونگ

با انجام این کار برنامه های موردنظرتان از صفحه اصلی و منوی برنامه ها مخفی شده اما همچنان اعلان های آن ها را دریافت می کنید. برای خاموش کردن اعلان ها، از تنظیمات (Setting) وارد برنامه ها (Apps) شده و در این صفحه اعلان یا Notification آن ها را خاموش کنید.

مقاله پیشنهادی : فعالسازی نایت مود اینستاگرام

اما چگونه می توان به برنامه های مخفی شده دسترسی داشت و از آن ها استفاده کرد؟ دو روش برای دسترسی به این برنامه های وجود دارد که در ادامه به توضیح آن ها می پردازیم.

استفاده از برنامه های مخفی شده اندروید

1- جستجوی برنامه

همان طور که می دانید در منوی برنامه های موبایل، یک فیلد جستجو وجود دارد که با وارد کردن بخشی از نام اپلیکیشن آن را به شما نمایش می دهد. برنامه های مخفی شده را می توانید در این قسمت بیابید. کافی است نام برنامه مورد نظر را در این فیلد جستجو کرده و پس از نمایش برنامه، بر روی آن ضربه بزنید.

برنامه مخفی سازی

2- استفاده از گوگل پلی

برای استفاده از این روش برای باز کردن برنامه پنهان شده، کافی است گوگل پلی را باز کرده و برنامه مخفی شده را جستجو کنید. در نهایت بر روی Open ضربه بزنید تا اپلیکیشن روی موبایل شما باز شود.

مخفی سازی برنامه های اندروید

3- برگرداندن برنامه ها

همچنین می توانید برنامه های مخفی شده را به صفحه موبایل برگردانید و پس از استفاده ، آن ها را مجددا مخفی کنید.

برگرداندن برنامه های مخفی شده در سامسونگ

اگر پس از مخفی کردن برنامه ها در سامسونگ، تصمیم گرفتید آن ها را به منوی گوشی برگردانید. مانند عملیات مخفی سازی، بر روی فضای خالی صفحه موبایل ضربه زده و نگه دارید. سپس از Home screen settings گزینه Hide App را انتخاب کنید.

در نهایت تیک برنامه های مورد نظر را بردارید و بر روی Done یا Apply ضربه بزنید.

با این کار، برنامه مورد نظر شما به منوی برنامه های برمی گردد. اما اگر می خواهید آن را به صفحه اصلی منتقل کنید، باید آن را دستی انجام دهید.

اگر روش بیان شده در این مطلب به شما در مخفی کردن برنامه ها در سامسونگ ، کمک نکرد. می توانید نصب اپلیکیشن را امتحان کنید. Parallel Space  ، Hide App-Hide و از جمله این برنامه ها است که می توانید هر یک از آن ها را از گوگل پلی دانلود و نصب نمایید.

همچنین می توانید برنامه های مختلف را در پوشه هایی قرار دهید که به صورت مستقیم و از منوی موبایل در دسترس نباشند. چه روش های دیگری برای مخفی کردن برنامه ها در سامسونگ یا سایر موبایل ها می شناسید؟ آیا نصب یک برنامه را ترجیح می دهید و یا استفاده از قابلیت های پیش فرض موبایل ؟