4 روش نصب دو برنامه مشابه در یک گوشی

نحوه نصب دو برنامه مشابه در یک گوشی

در این مقاله قصد داریم نحوه نصب دو برنامه مشابه در یک گوشی را بررسی کنیم. اگر در یک برنامه اکانت های زیادی دارید و موبایل شما اجازه نصب دوباره برنامه را نمی دهد با استفاده از این روش می توانید مجدداً آن را نصب کرده و برای اکانت دیگر خود استفاده نمایید.

در این روش ها پس از ایجاد برنامه مشابه، هیچ یک از اطلاعات موجود در برنامه قبلی انتقال داده نمی شود. به این ترتیب شما یک برنامه خام جدید با تنظیمات پیش فرض خواهید داشت که می توانید با استفاده از آن اکانت جدید خود را ایجاد کنید.

علاوه بر این، هنگام نصب دو برنامه مشابه در یک گوشی دیتا و فایل های ذخیره شده در اپلیکیشن کپی شده، در بخشی جدا در فایل منیجر شما ذخیره خواهد شد. به این صورت اطلاعات دو برنامه مشابه نصب شده در موبایل شما تفکیک خواهد شد.

نحوه نصب دو برنامه مشابه در یک گوشی

1- تغییر تنظیمات موبایل

تنظیمات نصب دو برنامه مشابه در یک گوشی را می توانید با استفاده از مراحلی که در زیر عنوان می شود اعمال کنید. این تنظیمات در موبایل های مختلف متفاوت است و در هر بخش ممکن است عنوان دیگری داشته باشد اما روال انجام کار مشابه می باشد.

  • وارد بخش تنظیمات شوید. (Setting)
  • اپلیکیشن ها را انتخاب نمایید. (Apps)
  • گزینه Dual Apps و یا Parallel Apps را انتخاب نمایید.
  • در این بخش لیستی از برنامه های نصب شده روی موبایل خود را مشاهده خواهید کرد که باید در بین آن ها برنامه مورد نظر خود را انتخاب نمایید.
  • دکمه را فعال کنید تا از روی برنامه یک کپی ایجاد گردد.

امکان نصب دو برنامه مشابه در یک گوشی برای همه برنامه ها وجود ندارد و فقط برای بعضی از برنامه ها امکان پذیر می باشد. به طور مثال شما نمی توانید دو Google Chrome داشته باشید اما برنامه واتساپ را می توانید به صورت دوباره نصب نمایید. معمولاً در لیست نمایش داده شده برای شما فقط برنامه هایی قابل مشاهده خواهند بود که امکان شبیه سازی آن ها وجود دارد.

نصب دو واتساپ در یک گوشی

2- استفاده از برنامه Parallel Space

ممکن است موبایل شما قابلیت Dual Apps نداشته باشد. به این ترتیب نیاز به یک برنامه جانبی دارید که با استفاده از آن بتوانید امکان نصب دو برنامه مشابه در یک گوشی را داشته باشید. Parallel Space یکی از بهترین برنامه ها در این زمینه می باشد. این برنامه را از گوگل پلی استور دانلود و نصب کنید. پس از باز کردن برنامه باید اپلیکیشن مورد نظر خود را برای شبیه سازی انتخاب کنید. برای این کار گزینه Add to Parallel Space را انتخاب نمایید.

نصب دو برنامه مشابه در یک گوشی با استفاده از این برنامه بسیار ساده می باشد و محدودیت کمتری نسبت به روش بالا دارد. به این ترتیب می توانید حتی مرورگر کروم شبیه سازی شده داشته باشید. برای استفاده از برنامه دوم ابتدا Parallel Space را باز کرده و در محیط این برنامه اپلیکیشن مورد نظر خود را باز کنید. محیط این برنامه کاملاً شبیه به اندروید می باشد و براحتی می توانید با آن کار کنید.

 

نصب دو تلگرام در یک گوشی

 

3- استفاده از برنامه های شبیه سازی شده

برای بسیاری از اپلیکیشن ها نسخه شبیه سازی شده وجود دارد که می توانید آن ها را بر روی موبایل خود نصب کرده و از اکانت های دیگرتان استفاده نمایید. به طور مثال برای پیام رسانی مثل تلگرام برنامه های شبیه سازی شده زیادی مثل موبوگرام، تلگرام ایکس و … وجود دارد. با نصب این اپلیکیشن ها می توانید چندین تلگرام داشته باشید.

اما استفاده از این روش به شما توصیه نمی شود. برنامه های شبیه سازی شده معمولاً توسط شرکت سازنده عرضه نمی گردد و از این جهت ممکن است اطلاعات شما را به خطر بیاندازد.

 

4- ایجاد اکانت جدید در فضای مهمان

حالت مهمان در اندروید فضایی است که می توانید در آن بدون دسترسی به برنامه های نصب شده روی موبایل خود برنامه های جدید نصب کنید. با فعال سازی حالت مهمان در اندروید می توانید یک اکانت جدید ایجاد کرده و در آن برنامه هایی را که نیاز به نصب مجدد دارند را فعال نمایید. به این ترتیب می توانید به نصب دو برنامه مشابه در یک گوشی بپردازید.

افزودن حساب در گوشی سامسونگ

حذف برنامه مشابه از موبایل

اگر از روش اول برای نصب دو برنامه مشابه در یک گوشی استفاده کرده اید، می توانید با طی کردن مراحل زیر به حذف آن بپردازید. اما اگر از روش های دیگر استفاده نموده اید با Uninstall کردن برنامه به راحتی می توانید آن را حذف کنید.

  • همانند روش بالا وارد بخش تنظیمات شوید. (Setting)
  • اپلیکیشن ها را انتخاب نمایید. (Apps)
  • گزینه Dual Apps و یا Parallel Apps را انتخاب نمایید.
  • در این بخش برنامه ی کپی شده ای را که می خواهید حذف گردد پیدا کرده و آن را غیر فعال کنید.

به این ترتیب نسخه اضافه برنامه و تمام داده های آن از روی تلفن همراه شما حذف خواهد شد. دقت داشته باشید که برنامه اصلی همچنان بر روی موبایل شما وجود دارد و قابل استفاده است.