6 بازی موبایل برای کاهش استرس و آرامش بخش

نرم افزار کاهش استرس

انجام بازی موبایل برای کاهش استرس ، علاوه بر اینکه می تواند شما را سرگرم کند؛ باعث می شود استرس و درگیری های ذهنی شما کمتر و حتی رفع شود. پیش از این، به معرفی 7 بازی برای تقویت حافظه پرداختیم. اگر از آن دست افرادی هستید که در طول روز تنش زیادی دارید و یا دغدغه های روزمره شما زیاد است، شاید بخواهید در اوقات فراغت خود، با یک نرم افزار یا بازی، خودتان را از از این تنش ها دور کنید.

ما در این مطلب به معرفی 10 نرم افزار کاهش استرس برای اندروید می پردازیم و شما می توانید با دانلود این برنامه ها و بازی ها، حتی برای چند ساعت احساس خوب و آرامش را تجربه کنید.

بازی موبایل برای کاهش استرس

اگر چه روش های رفع استرس در هر کس متفاوت بوده و نمی توان یک راه را به همه پیشنهاد داد. اما بازی کردن یکی از راه های عمومی است که می تواند استرس های روزانه و معمولی را هرچند برای مدت کوتاه از بین ببرد.

البته سری بازی های اشیا گمشده نیز از آن دست بازی های سرگرم کننده است که در کاهش استرس مؤثر است. با دانلود بهترین بازی اشیا گمشده اندروید و آیفون می توانید ساعت ها سرگرم باشید.

1- Grand Mountain Adventure

اگر از افراد علاقمند به طبیعت هستید و با گردش در طبیعت آرامش می گیرد. این بازی موبایل برای کاهش استرس مناسب شما می باشد. صدای کشیده شدن اسکی بر روی برف، صدای حرکت درختان بر اثر وزش باد، صدای پرندگان و حتی صدای تلکابین، شبیه ساز طبیعت برای شما خواهد بود و استرس را از شما دور می کند.

2- Antistre

همان طور که از اسمش پیداست، یک نرم افزار کاهش استرس برای اندروید است و احساس بسیار خوشایندی در شما ایجاد می کند. این نرم افزار شامل ده ها بازی ساده است که هر یک از آن ها می تواند دقایقی شما را از دغدغه ها رها کند. ترکاندن حباب های نایلونی، چرخاندن اسپینر، تمیز کردن شیشه ها، خرد کردن میوه با چاقوی تیز، رنگ کردن نقاشی های سیاه و سفید، شکستن شیشه و ده ها نمونه مشابه در این نرم افزار گنجانده شده که پیشنهاد می کنم آن ها را امتحان کنید.

بازی موبایل برای کاهش استرس

Antistre را می توانید از گوگل پلی دانلود کرده و بر روی موبایلتان نصب نمایید. البته تعداد زیادی از نمونه مشابه با این اپلیکیشن وجود دارد.

3- Harmony: Music Note

اگر می خواهید یک بازی معمایی داشته باشید تا بر روی آن تمرکز کرده و حواستان از بقیه مسائل پرت شود، بازی Harmony: Music Notes را به شما پیشنهاد می کنم. این اپلیکیشن یک بازی موبایل برای کاهش استرس با ترکیب موسیقی، معما و رنگبندی فوق العاده ای است که می تواند آرامش زیادی به شما منتقل کند.

البته باید بدانید که حل معماهای این بازی دشوار نیست، فقط کافی است انعکاس هر نقطه را در تصویر انتخاب کنید تا یک تصویر قرینه به دست آورید. با لمس هر نقطه یک نت موسیقی پخش می شود که لذت بازی را برای شما بیشتر خواهد کرد.

4- Piano Tile

Piano Tiles یک بازی موبایل برای کاهش استرس است که شما نوازنده موسیقی آن هستید. یک شبیه ساز پیانو که باید هر کلید را به موقع لمس کنید تا یک موسیقی بسیار زیبا تولید کنید.

5- Pigment

Pigment یک نرم افزار موبایل دارای تصاویری بدون رنگ است که می توانید آن ها را با رنگ های متفاوت رنگ آمیزی کنید. اگر از آن دست افرادی هستید که کار با رنگ ها به شما آرامش می دهند. پیشنهاد می کنم این برنامه را نصب کرده و از کار با آن لذت ببرید.

نرم افزار کاهش استرس برای اندروید

6- Jigsaw Puzzle

چیدن قطعات پازل در کنار یکدیگر و کامل کردن تصویر، علاوه بر اینکه شما را بر روی حل معما متمرکز می کند، باعث می شود احساس خوبی نسبت به تکمیل تصویر داشته باشید. Jigsaw Puzzle عکس های گرافیکی و جذابی را به صورت پازل درآورده که از آن لذت خواهید برد و به عنوان یک بازی موبایل برای کاهش استرس شناخته می شود.

شما هم دوست دارید در پایان یک روز کاری سخت ، ساعتی با موبایل خود سرگرم باشید و دغدغه ها و مشکلات را فراموی کنید؟ کدام بازی یا نرم افزار را برای کاهش استرس و دور شدن از دغدغه های روزانه پیشنهاد می کنید؟ آیا بازی با موبایل در کاهش استرس و رهایی از مشکلات برای شما نیز موثر است؟ نظرات خود را در همین صفحه به اشتراک بگذارید.