معرفی 4 برنامه مخفی سازی عکس اندروید

برنامه مخفی سازی عکس اندروید

برنامه مخفی سازی عکس به شما کمک می کند عکس های شخصی خود را که می خواهید از دید دیگران دور بماند پنهان کنید. به این ترتیب تنها خودتان قادر به مشاهده آن ها خواهید بود. با استفاده از این روش هنگامی که موبایل خود را برای نشان دادن عکسی خاص در اختیار دیگران قرار می دهید نگران دیده شدن عکس های شخصی خود توسط آن فرد نخواهید بود.

اما اگر قصد دارید تمامی عکس ها برنامه های خود را از دید دیگران پنهان کنید با استفاده از روش فعال سازی حالت مهمان در اندروید می توانید این کار را انجام داده و امنیت موبایل و اطلاعات خود را بالا ببرید.

برنامه مخفی سازی عکس اندروید

1- برنامه داخلی موبایل سامسونگ

موبایل های سامسونگ که دارای اندروید 7 به بالا هستند برنامه ای داخلی دارند که با استفاده از آن ها می توانید به مخفی سازی عکس های خود بپردازید. به این ترتیب می توانید عکس مورد نظر را در پوشه ای جداگانه که دارای رمز عبور می باشد نگهداری کنید. این ویژگی Secure Folder نام دارد و آن را می توانید برای اولین باز از مسیر زیر تنظیم کنید.

Settings > Lock screen and security > Secure Folder

برای انجام این تنظیمات باید با حساب کاربری سامسونگ خود وارد شوید. پس از آن رمز دلخواه خود را برای این پوشه تنظیم خواهید کرد. در نهایت در بین برنامه های خود آن را مشاهده می کنید. با باز کردن برنامه و وارد کردن رمز عبور می توانید از بخش Add Files عکس مورد نظر خود را پنهان کنید.

2- برنامه داخلی موبایل ال جی

برنامه مخفی سازی عکس در موبایل های ال جی به صورت پیش فرض وجود دارد. برای تنظیم این برنامه برای اولین بار وارد تنظیمات شوید و  Fingerprints and Security را انتخاب کنید. در ادامه با انتخاب گزینه Content Lock باید برای بالا بردن امنیت این ویژگی، یک الگو، پسورد یا اثر انگشت تعریف کنید. در نهایت برای استفاده از این برنامه مخفی سازی عکس در موبایل های ال جی می بایست عکس و یا عکس های مورد نظر خود را انتخاب کنید. در ادامه به ترتیب روی گزینه های Menu > More > Lock ضربه بزنید. با استفاده از این روش علاوه بر عکس می توانید فولدرهای عکس را نیز قفل کنید.

به این ترتیب عکس های مورد نظر در گالری شما قابل مشاهده نخواهد بود. برای مشاهده آن ها می توانید از منوی موبایل خود بخش Show Locked Files را باز کرده، رمز عبور تعیین شده را وارد کنید و عکس های پنهان شده را ببینید.

3- مخفی سازی عکس با استفاده از فایل منیجر

اگر موبایل سامسونگ و یا ال جی ندارید می توانید با استفاده از فایل منیجر خود اقدام به پنهان سازی عکس ها نمایید. روند اینکار کمی پیچیده تر از روش ها گفته شده در بالا می باشد. شما می توانید بهترین فایل منیجر اندروید 2020 را دانلود و نصب نمایید که قابلیت ایجاد پوشه مخفی را برای شما فراهم سازد. به این ترتیب در فایل منیجر خود پوشه ای با نام خاص مثل PrivateFiles  ایجاد کنید. همه عکس هایی که می خواهید پنهان شوند را به این پوشه انتقال دهید. در تنظیمات این پوشه را به پوشه ای خصوصی تبدیل کرده و برای آن رمز بگذارید.

به این ترتیب تمام عکس های موجود در این پوشه از گالری شما حذف شده و برای مشاهده آن ها باید رمز تعیین شده را وارد کنید.

برنامه مخفی سازی عکس و فیلم اندروید

برنامه مخفی سازی فیلم و عکس ماشین حساب

5- برنامه Keepsafe Vault

در این برنامه می توانید عکس های خود را مخفی کرده و برای آن ها رمز عبور تعیین کنید. این برنامه قابلیتی دارد که می توانید آیکون آن را از منوی اپلیکیشن های خود حذف کنید. به این ترتیب کسی متوجه نخواهد شد که شما از یک برنامه مخفی سازی عکس استفاده می کنید. فضای ابری Keepsafe Vault به شما این امکان را می دهد که از دیتای خود نسخه پشتیبان تهیه کنید.

مدیریت فایل مخفی اندروید

6- برنامه Hide Something

همانند دیگر برنامه ها این برنامه مخفی سازی عکس نیز با ایجاد رمز عبور از عکس های دلخواه شما نسخه پشتیبان تهیه می کند. با تهیه نسخه پشتیبان در Google Drive احتمال از دست رفت عکس های شما وجود نخواهد داشت. با استفاده از این برنامه علاوه بر عکس هر پوشه یا پرونده ای را می توانید مخفی کنید.

بازیابی عکس های مخفی شده

به این ترتیب با استفاده از روش های گفته شده در بالا و یا استفاده از برنامه مخفی سازی عکس فایل های تصویری مورد نظر خود را از دید دیگران پنهان کنید.

شما از چه برنامه مخفی سازی عکسی استفاده می کنید؟