دلیل زود خالی شدن باتری آیفون چیست؟ | 10 راه حل عالی

دلیل زود خالی شدن باتری آیفون چیست

دلیل زود خالی شدن باتری آیفون چیست ؟ اغلب افرادی که از موبایل های آیفون استفاده می کنند، با مشکل کاهش سریع باتری مواجه هستند. اگر شما هم طرفدار موبایل آیفون و سیستم عامل IOS هستید، اما خالی شدن باتری آن به یک دغدغه دائمی تبدیل شده، پیشنهاد می کنم در این مطلب همراه ما باشید تا علاوه بر علت زود خالی شدن باتری آیفون ، راه حل های پیشگیری از آن را نیز مطالعه نمایید.

دلیل زود خالی شدن باتری آیفون

در اینجا به چند مورد از مهم ترین علت های کاهش باتری موبایل ها و تبلت های آیفون اشاره خواهیم کرد. اگر شما هم می خواهید این مشکل را در موبایل خود حل کنید، بهتر است این دلایل را بررسی و رفع نمایید.

1- نور صفحه نمایش

اولین عاملی که به عنوان دلیل زود خالی شدن باتری آیفون مطرح می شود، میزان نور و روشنایی صفحه نمایش است. این عامل در مورد انواع دستگاه های دیجیتال از جمله موبایل، تبلت، لپ تاپ و… صدق می کند. هر قدر میزان نور صفحه نمایش شما بیشتر باشد، سرعت کاهش باتری نیز بیشتر خواهد شد. فعال کردن گزینه Auto-Brightness یا همان روشنایی خودکار، باعث می شود در هر فضا، میزان نور صفحه نمایش مناسب با روشنایی محیط تنظیم شود.

زود خالی شدن باتری موبایل

برای فعال کردن این گزینه کافی است گزینه General را از بخش Setting انتخاب کرده و سپس وارد Accessibility شوید. اکنون گزینه Display Accommodation را انتخاب کرده و Auto-Brightness را با قرار دادن بر روی گزینه ON فعال کنید.

2- فعال بودن GPS

GPS یکی از امکاناتی است که امروزه در همه گوشی های هوشمند وجود دارد. فعال بودن این گزینه می تواند به یافتن موقعیت مکانی شما کمک کند، اما آیا روشن بودن همیشگی آن الزامی است؟ با خاموش کردن این گزینه، می توانید از اتمام شارژ باتری موبایل آیفون خودف تا حد زیادی جلوگیری نمایید.

مقاله پیشنهادی : راه های سریع شارژ شدن گوشی موبایل

3- جلوگیری از آپدیت خودکار

اپ استور قابلیت آپدیت خودکاره برنامه ها را دارد. اینکه برنامه یا برنامه هایی بر روی گوشی شما در حال آپدیت شدن باشند، می تواند دلیل زود خالی شدن باتری آیفون شما به شمار آید. بنابراین بهتر است با غیر فعال کردن این عملکرد اپ استور، عمر باتری موبایلتان را افزایش دهید.

4- آنتن دهی ضعیف

نور موبایلتان را کم کرده اید و GPS و آپدیت خودکار اپ استور غیرفعال است. اما همچنان باتری گوشی آیفون زود خالی می شود؟ وضعیت آنتن دهی خود را بررسی کنید.  موبایل های آیفون برای به دست آوردن سیگنال های قوی تر، دائم در حال جستجو و ردیابی هستند. این موضوع با کاهش باتری تاثیر مستقیم دارد. بنابراین در صورت امکان موبایل خود را در حالت Airplane mode قرار دهید.

5- ضعیف بودن اینترنت

اینترنت ضعیف نیز مانند آنتن دهی ضعیف، موجب زود خالی شدن باتری آیفون می شود. اگر اینترنت گوشی بر روی 3G و 4G تنظیم شده، اما مکان مورد نظر از این نسل اینترنت پشتیبانی نمی کند، بهتر است اینترنت را خاموش کرده تا باتری موبایل برای ردیابی سیگنال های شبکه، کم نشود.

زود خالی شدن باتری آیفون

6- حذف اپلیکیشن های پر مصرف

برخی از اپلیکیشن های نصب شده بر روی موبایل آیفون، بیشتر از سایر برنامه ها، از باتری استفاده می کنند که یک دلیل زود خالی شدن باتری آیفون می باشد. بنابراین با حذف این برنامه ها (در صورتی که غیرضروری هستند) می تواند عمر باتری را افزایش دهید. برای تشخیص و شناسایی این برنامه ها، کافی است از قسمت Setting گزینه Battery را انتخاب کرده و در قسمت پایین صفحه میزان استفاده هر برنامه از باتری را بررسی نمایید.

7- غیرفعال کردن فعالیت های پس زمینه

حتما می دانید که برخی از برنامه های موبایل، دائما در پس زمینه در حال اجرا هستند. میزان برنامه های فعال در پس زمینه با کاهش باتری موبایل ارتباط مستقیم دارد. برای رفع این مشکل در آیفون، باید از Setting گزینه General و پس از آن Background Apps Refresh را انتخاب نمایید.

در این بخش هر یک از برنامه های این لیست را که اجرای آن در پس زمینه ضروری نیست، غیرفعال کنید و تاثیر آن را بر روی ماندگاری باتری شاهد باشید.

8- توجه به آپدیت و بروزرسانی ها

علاوه بر اپلیکیشن های متعدد، سیستم عامل IOS نیز نسخه های جدیدی ارائه می دهد، که تغییرات ایجاد شده در هر نسخه، ممکن است در مصرف شارژ باتری تاثیرگذار باشد.

مثاله پیشنهادی : 6 راه حل فراموشی رمز گوشی اندروید و آیفون

9- iCloud Photo

این برنامه وظیفه انتقال عکس های دوربین به یک فضای ذخیره سازی ابری را دارد و برای این کار علاوه بر اینکه به اینترنت نیاز دارد، میزان باتری گوشی را نیز کاهش می دهد. با غیرفعال کردن این برنامه، طول عمر باتری را افزایش دهید.

خالی شدن باتری آیفون

10- تصاویر متحرک برای پس زمینه

تصاویر متحرک و گیف ها، یک گزینه نامناسب برای پس زمینه موبایل هستند، و استفاده از آن ها یک دلیل زود خالی شدن باتری آیفون می باشد. برای اینکه باتری موبایل شما مدت زمان بیشتری شارژ داشته باشد، بهتر است از یک تصویر ساده و حتی به رنگ تیره استفاده نمایید.

در نهایت اگر با راه حل های این لیست، مشکل شما حل نشده، پیشنهاد می کنیم باتری موبایل را تعویض نمایید. شما چه روش هایی را برای جلوگیری از خالی شدن باتری آیفون پیشنهاد می کنید؟ آیا روش های بیان شده در این صفحه برای شما مفید بود؟ دلایل و راه حل های خود را در قسمت نظرات همین صفحه بیان کنید.